Altın Fiyatları İçin Son Noktayı Koydu! Dikkat Edilmesi Gereken 2 Ay Belli Oldu

Altın ve para piyasaları uzmanı İslam Memiş, döviz, altın ve borsa gibi yatırım araçlarına dair yeni öngörülerini paylaştı. Altın fiyatları ve piyasalar üzerine değerlendirmeleri ile tanınan İslam Memiş, emtia piyasalarında ciddi düşüşlerin yaşanacağını belirtti.

İslam Memiş, ons altın tarafında beklenen yükselişler için önemli uyarılarda bulundu ve emtia fiyatlarında gelecek hafta itibarıyla büyük düşüşlerin yaşanacağını duyurdu.

MAYIS-HAZİRAN’A DİKKAT

İslam Memiş katıldığı televizyon yayınında şunları kaydetti:

“Mayıs-Haziran ayına çok dikkat etmek lazım. Manipülasyon piyasası çok önceden satın alınır, beklenti gerçekleştiği zamanda tekrar satış pozisyonuna geçer. Emtia fiyatları şu anda Merkez Bankası’na ve dolara meyilli. FED tarafında da kafalar karışık. Altın uzun vadede yükseliş trendine tabii ki devam edecek. Kısa vadece baskıla sürecini devam ettireceklerdir. Merkez Bankaları ciddi şekilde altın stoklamaya devam ediyor. 2024 yılının ilk çeyreğinde çılgınlar gibi altın stokladılar. Jeopolitik gerilimin hazırlığı yapılıyor. Düşüler küçük yatırımcı için hem ons tarafta hem gram tarafta kademeli alım fırsatları vermeye devam ediyor. Yine elinde dolar bulunduranlar, yine elinde dolar geçenler 2300 dolar altına sarkmaları biraz daha gözlemlemeli. Fırsata çevirebilir. Belirsizlikler hayli fazla.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir