Gürcistan sınırında rock konseri: 26 yıl öncesine yolculuk

NTV İstanbul Haber Müdürü Yağız Şenkal paylaşınca şaşırmadım değil. Bu kadar zaman sonra, 26 yıl önce verdiğimiz bir konserin hem de ülkenin sınır noktasında… Ardahan’ın Posof ilçesine gitmiştik.

Yıl 1999, Haziran ayı. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği götürmüştü. Uzun bir yolculuktu. Gürcistan sınırında Posof’a girdiğimizde hatırladığım; “Burası İsviçre’ye benzeriyor” dediğim. O yıllarda bir rock grubunun Gürcistan’a 10 kilometre mesafede bir kasabada konser vermesi, büyük olaydı. Aletler oraya nasıl gitti? Hatırlamıyorum.

Öğretmenevi’nde, yan yana yataklarda kalmıştık. Kasabanın hemen aşağısında, bir lokantası vardı. Eğlencesi boldu. Alamancısı bol bir kasabaydı hatırladığım. Bir meydanı vardı bir gidip, bir gelinen.

O zamanlar, haber bültenlerinde bu konserler haber olurdu. Yağız Şenkal yeni muhabir. Kanal D özel haber için bir kameraman ile Yağız Şenkal’ı yollamış. Haberi de, Mehmet Akarca sunmuş. Şenkal “Zorlu bir yolculuktu, sislerin arasından girdiğimizi hatırlıyorum” dedi. Nejat konserde “Bir Of Çeksem Karşı Dağdan Duyulur mu?” demiş, tam o bölgenin havasına uygun.

Ben 26 yıl önce de sahne şovumu yapıyormuşum. Basta Sunay Özgür, davulda Utku Ünal ve gitarda Akın Eldes ile tam çıkış yaptığımız yıllar. Akın “Ben gitarımı o zamanlar yeni almıştım” dedi.

Bir daha gidebilir miyiz? Bilemedim. Haberin içinde yer alan görüntüleri bir daha yaşayabilir miyiz?

Sina Koloğlu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir